Klasikinis masažas

klasikinis masažas labai efektyviai taikomas įvairių ligų gydymui, profilaktikai, pažeistoms organizmo funkcijoms atstatyti ir normalizuoti, sveikatai stiprinti, senėjimo procesams stabdyti. Masažas pagerina kraujo ir limfos cirkuliaciją, panaikina galvos skausmą, atpalaiduoja pavargusius raumenis, mažina raumenų skausmą ir nuovargį. Masažo metu suaktyvėja prakaito ir riebalinių liaukų veikla, pakyla odos ir giliau esančių audinių  temperatūra, išsiplečia kapiliarai, oda tampa elastingesnė, suaktyvėja medžiagų apykaita.

Sis masažas siekia senovės Egiptą, iš kurio vėliau paplito Senovės Graikijoje. Paskui jis pasiekė Romos imperiją. Čia buvo plačiai taikomas higienos tikslais, medicinoje, sporte. XIX a. klasikinis masažas pradėjo įgauti šiuolaikinio klasikinio masažo bruožų.

Prie Klasikinio masažo susiformavimo Europoje daug prisidėjo vokiečių mokslininkai. Dabar jis plačiai taikomas įvairioms ligoms gydyti. Klasikinis masažas turi keturis masažavimo pratimus: glostymą, trynimą, maigymą, vibraciją. Klasikinio masažo procedūra pradedama ir baigiama glostymu.
Kiekvienas klasikinio masažo pratimų turi pagrindinius ir pagalbinius, nenutrūkstančius ir nutrūkstančius būdus. Klasikinis masažas pradedamas glostymu, po to daromas trynimas, kuris paruošia audinius maigymui. Maigymas – tai pats giliausias masažo pratimas. Tarp kiekvieno masažo pratimo atliekamas glostymas. Tarp maigymo pratimų gali būti įterpiama vibracija. Klasikinis masažas baigiamas vibracija ir glostymu. Vibracija praplečia masažo poveikį audiniuose. Klasikinio masažo judesiai nukreipti iš periferijos į centrą, t.y. pagal limfos tekėjimo kryptį. Daugelis Klasikinio masažo būdų daromi atsižvelgiant į tam tikras kūno linijas. Masažas daromas iš apačios į viršų, išskyrus kai kurias ligas. Patyręs masažuotojas pats pasirenka vieno ar kito būdo tinkamiausią variantą.

Klasikinis masažas – tai masažas, kuris pasiekė mus iš Antikos laikų, buvo perduodamas iš kartos į kartą, kuris skiriasi nuo pastaruoju metu vis labiau plintančių specialiųjų masažo sistemų (taškinio, segmentinio-refleksinio, jungiamojo audinio masažo ir kitų), ne žiūrint į tai gydomojo masažo pagrindą sudaro klasikinio masažo pratimai.